O nás

Pravidelná sportovní aktivita je nedílnou součástí zdravého životního stylu, buduje tělesnou kondici i psychickou odolnost, pomáhá zbavovat tělo stresu a příznivě působí na délku i kvalitu života. Squashové centrum Haštal nabízí svým zákazníkům širokou škálu sportovního vyžití v samém srdci Prahy. Centrum disponuje celkem šesti squashovými kurty, z nichž pět je Českou asociací squashe certifikováno pro hru ve všech výkonnostních kategoriích. Dva kurty jsou navíc uzpůsobeny k rekreační hře badmintonu, což je v centru města zcela jedinečná nabídka. Jeden kurt je dále rozšířen o doplňky na Wallyball. Kromě squashových kurtů mohou zákazníci využít také fitness s kardiozónou, relaxační zónu se saunou, či prostor na cvičení Thai box, kick box, sebeobrany a dalších.

Díky neustálé snaze o zkvalitňování služeb a zázemí, podporuje Squashové centrum Haštal u svých zákazníků lásku k pohybu, pomáhá k relaxaci těla i ducha.

O nás


SQUASH-HAŠTAL byl zhotoven v roce 1989 firmou In-Tec pod vedením Ing. Ladislava Krpálka. Nejprve byly postaveny 3 squashové kurty v prvním patře centra. Záhy po spuštění provozu byl založen klub Squash Stará Praha ve správě Petra Rolla.

Tento sportovní klub se brzy stal velice oblíbeným, pořádal standardní turnaje pro registrované hráče v rámci soutěží České asociace squashe i turnaje pro hráče neregistrované, přesto na velmi slušné úrovni. Významným mezníkem byl pro klub turnaj ČASQ hráčů kategorie B, kterého se v roce 1999 zúčastnilo na tu dobu nevídaných 89 hráčů. Ve stejném roce byly v suterénu budovy dostavěny další tři squashové kurty.

V roce 2008 byly původní 3 horní kurty zrekonstruovány, a to včetně výměny squashových panelů, podlah a také celkové rekonstrukce šaten a sprch, které doznaly značného zvětšení. Dále je od roku 2009 v provozu relaxační zóna se saunou a fitness vybavené stroji Technogym. Na jaře roku 2010 byl zahájen provoz místnosti určené pro trénink boxu, kick boxu a thai boxu. V červnu 2012 byly 2 squashové kurty vybaveny doplňky pro Wallyball a jeden kurt upraven pro možnost hraní Badmintonu.


„Haštal“, jak se squashovému centru zkráceně říká, si na půdě českého squashového sportu již před mnoha lety vydobyl neopomenutelnou pozici. Výraznou měrou k tomu přispělo i roční působení Jana Koukala, který si squash centrum Haštal spolu se svým tehdejším trenérem Kevinem Mularskim zvolil za svou základnu, ale především svědomitá práce Petra Rolla a jeho syna, kteří se výrazně podíleli na vytvoření jedné z nejcharizmatičtějších školiček squashe v ČR. V současnosti Squash Haštal vytváří zázemí pro více než 60 závodních hráčů, více na stránkách SQUASH STARÁ PRAHA.


Sportu zdar!
 

Rezervace | přihlášení